Automower Nasıl Çalışıyor ?
Akıllı bahçeniz burada! Automower yepyeni bir çim bakımı tarzıdır! Geleneksel çim biçme ile, çiminiz kesilmeden önce sürekli büyür. Buna karşılık, Automower her defasında kesim yaparak sürekli kesim yapar. Sonuç, her zaman mükemmel olan bir çimdir. Automower'ın bir noktayı kaçırmasından endişelenmeyin, programa göre kesim durumunu değiştirir. Akıllı bir çözümden bahsedin! Toplama yerine malçlama İnce çim kupürlerini doğal gübre olarak kullanın Çim büyüme hızına dayalı akıllı çalışma süresi
Automower Güvenli Midir?
Automower, çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın etrafında kullanmak için güvenlidir. Automower hafifçe kaldırılsa dahi bıçakları otomatik olarak durur. Automower'ın dış gövdesi, bıçak ile kapağın dış kenarları arasında geniş bir alan sağlamak için ekstra geniştir. Ek olarak Automower, çocuklar veya evcil hayvanlar bahçeye girdiğinde yerleştirilecek şekilde planlanabilir. Robot kaldırılırsa bıçaklar derhal durur Yavaşça bahçe etrafında hareket eder Hareketli bıçaklar
Automower Modelini Nasıl Seçerim?
Her Automower modeli farklı bir büyüklükte çim biçmek için tasarlanmıştır. Bahçenizin ne kadar büyük olduğundan emin değil misiniz? Endişelenmeyin seçmenize yardımcı olabiliriz. Konuyla ilgili bize ulaşabilirsiniz.
Automower’ı Nasıl Kurabilirim?
Kurulumu kolayca kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kullanım kılavuzundaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Çimlerinizin büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlı olarak kurulum yaklaşık 2 ila 5 saat sürer. Bize yakın bölgelerde kurulum hizmetimiz de bulunuyor. Kurulum paketleri için Automower sayfalarındaki siteleri ziyaret edebilirsiniz.
Automower’ı Nereden Alabilirim?
Automower sayfalarında satın alabileceğiniz internet sitelerinin linki sunulmuştur.
Her Hava Durumunda Çalışır
Automower ıslak zemin ve yağmurlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında Automowerınız çiğ veya hafif yağmurda da kesim yapmaya devam edecektir. Yağmur sağanağa dönerse ünite yeniden şarj istasyonuna geri döner. Ancak, her aşırı hava koşullunda Automower'ınızıistasyonuna getirmenizi öneririz. Islak ve yağmurlu koşullarda çalışır Gerektiğinde istasyona geri döner Hava koşullarına dayanıklı
Hırsızlığa Karşı
Automower benzersizdir. Hırsızlığı önlemek için, her Automower'ı çalışır hale getirmek için girilmesi gereken benzersiz bir PIN kodu ile birlikte gelir. Ek olarak Automower sesli alarma sahiptir. Hırsızlık durumunda, GPS izleme özelliğine sahip modeller ünitenin bulunduğu yeri belirleyebilir. Akıllı telefonla GPS üzerinden kontrol PIN kodu aktivasyonu Hırsız alarmı
Sınır Güvenliği

Automower, sizin veya bayinin kolayca kurulabileceği bir sınır telinin içinde çalışır. Herhangi bir sahaya veya engellere göre özelleştirilebilen güvenilir ve etkili bir sistemdir. Sonuç olarak, Automower cihazınız sadece gitmek istediğiniz yere kadar gidecektir.

Kolayca kurulan sınır teli
Önceden tanımlanmış alan içerisinde kalır.
Kendi başına şarj istasyonuna geri döner

Sessiz ve Derinden
Çim Biçmek için en iyi zaman her zaman! Automower'ın ses seviyesi, modele bağlı olarak, 69 dB (A) ila 58 dB (A) arasında değişen gürültü seviyesine sahiptir. Buna karşılık, normal çim biçme makinelerinin ortalama gürültü seviyesi 95 ila 100 dB (A) arasındadır. Kimseyi rahatsız etmeden bahçenizde kolayca çalıştırabilirsiniz. Geleneksel çim biçme makinelerinden çok daha sessiz Komşuları rahatsız etmeyecek kadar düşük ses Geceleri çalıştırmak için ayarlanabilir
Tepeleri Aşma
Geniş sürüş tekerlekleri sayesinde Automower engebeli zeminlerde ve 24 ° 'ye kadar eğimlerde iyi çalışır. Geleneksel çim biçme makinelerinin aksine, Automower tepelerde gücü azalmaz. Automower'ın işini mükemmel şekilde tamamlamasına yardımcı olmak için, çalıştırmadan önce bahçedeki boşlukları veya delikleri doldurmalısınız. 24 ° 'ye kadar eğimde çalışır. Büyük tekerlekler
Çalıştırma-Durdurma
Automower sistemi bir kez kurulduktan sonra, ana anahtarı açmanız gerekecektir. BAŞLAT düğmesine (ilgili modellerde) basın ve tuş takımı kapağını kapatın. Automower'ı durdurmak için, sadece büyük STOP düğmesine basın.İşte bu kadar !
Alerji Durumu
Çim alerjisi veya saman nezlesi çekiyorsanız, Automower mükemmel bir çözümdür. Automower çimlerinizi keserken ortamda bulunmanız gerekmediği için alerjenlere veya polenlere maruz kalmayacaksınız. Ayrıca, çimler kısa tutulduğu için de bitki alerjenleri havaya karışamaz.
Automower’ı Kış Aylarında Saklamak Zorunda Mıyım?
Kış aylarında çim biçmeye ihtiyacınız yoksa Automower'ı kapalı yerlerde saklayın. İdeal süre, çimin büyümeyi durdurmasıdır ancak Automower'ı kar veya buzdan önce içeri almalısınız. Automower'ı kışın depoya kaldırmadan önce üniteyi temizleyin ve kurulayın. Üniteyi kuru, passız bir yerde saklayın. Ayrıca, şarj istasyonunun da kapalı alanda saklanmasını öneriyoruz. Alana kurulmuş teller herhangi bir problem yaşamadan çimlerde kalabilir.
Automower’ı Küçük Bir Bahçede Kullanabilir Miyim?
Evet. Automower’ın biçme süresini ZAMANLAYICI işlevini kullanarak bahçe boyutunuza uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Automower modelinizin saatte kesme süresini bulun, ardından ZAMANLAYICI'yı çim alanınızın boyutuna göre ayarlayın. İşte bu kadar basit !
Automower’ımı İki Farklı Yerde Çalıştırabilir Miyim ?
Evet. Kışlık ve yazlık evlerinizin olduğunu kabul edelim ve alanlar da eşit olsun. İki şarj istasyonu ve iki kurulum pakedi satın alırsanız, iki ayrı kurulum setine sahip olarak aynı Automower'ınızı her iki konumda da kullanabilirsiniz.
Automower Yağmurlu Havalarda Çim Biçecek Mi?
Evet, Automower ıslak, yağmurlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, aşırı hava durumlarında yine de güvenlik için üniteyi mümkünse kapalı bir yere almanızı tavsiye ederiz.
Automower Çok Uzun Çimleri Biçer mi?
Automower düzenli olarak kesim yapar, bu yüzden çimlerin asla uzun süre büyümesi için bir fırsatı yoktur. Çimler uzun ve kalınsa, yükseltilmiş bir kesme yüksekliği ile başlayın, yavaş yavaş tercih ettiğiniz seviyeye düşürün. Aşırı büyümüş bir alan gibi aşırı durumlarda, Automower'ı kurmadan önce çim traktörü veya çim biçme makinesi tarafından normal seviyeye indirilmelidir.
Automower, Çiçeklere ve Sebzelere Zarar Verir Mi ?
Hayır! Sınır teli, çiçek yatağınızın, bahçenizin, ağacınızın, çalıların veya su özelliklerinin etrafına düzgün bir şekilde yerleştirildikten sonra Automower bu alana girmeyecektir.
Automower Çok Sıcak Havalarda Çim Biçecek Mi?
Automower, 45 C dereceye kadar sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. NiMH pil kapasitesi sıcak havalarda daha düşüktür. Sonuç olarak, Automower daha kısa periyotlarla şarj olur ve daha kısa süre alanda kalır biçilen alan değişmeden kalır. Li-Ion pilleri kullanan Automower modelleri, sıcaklık aralığına bakılmaksızın eşit şekilde biçer.
Çimlerimde Çok Fazla Yosun Var. Bu Automower’ı Etkiler Mi?
Automower'ın sürekli çim biçme işleminin çimlerinizin büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Bu sayede yosunlar ortadan kalkacaktır.
Automower Çalışırken Çocuklar Oynayabilir Mi?
Automower'ın üstündeki güvenlik özelliklerinden en önemli olanlarından biri, ünitenin yukarı kaldırılması veya döndürülmesi durumunda bıçağın otomatik olarak durur.Ayrıca Automower bir engelle karşılaştığında durur ve döner. Automower'ın dış gövdesi ile bıçak arasındaki mesafe çok geniş olup, ellerin veya ayakların yanlışlıkla bıçaklara ulaşmasını önler. Ancak garantili emniyet için, çim üzerind çocuklar oynarken üniteyi kapatmanızı öneririz. Automower düşük güçte çalışsa da, kesme bıçağıyla temas eden bir noktayı dolanabilir ve burayı kesebilirsiniz.
Automower’ın Hırsız Alarmı Var Mı?
Evet. Automower®, etkinleştirilebilen birkaç hırsızlık koruma sistemine sahiptir. Ünite, kişisel PIN kodu olmadan kullanılamaz. Kurulum kilidi, kendi başına başka bir kurulumda çalışmasını engeller. Zaman kilidi, dört haneli PIN'inizin sizin tarafınızdan kararlaştırılan bir aralıkta girilmesini ister. Alarm, Automower durdurulduğunda girilecek PIN kodunu gerektirir. Ayrıca, GPS iletişim üniteleri çoğu model için aksesuar olarak mevcut bir GPS modülünü barındırır.
Automower Kediler ve Köpekler İçin Tehlikeli Midir?
Hayır. Evcil hayvanlar genellikle Automower'ı yalnız bırakır. Ünite, sensörler ile donatılmıştır, böylece bir evcil hayvan gibi bir nesneye temas ettiğinde durur, yön değiştirir ve başka bir yol seçer. Automower bir evcil hayvanla çarpışırsa, temas hafiftir ve herhangi bir zarara neden olmaz.
Automower’ın Servis ve Yedek Parçalarını Nereden Alabilirim?
Automower'ınız için bize ulaşıp servis bilgisi alabilir veya yedek parça satın alabilirsiniz.
Automower’ın Batarya Ömrü Nedir?
Akülerin ömrü,biçme programına ve biçme alanının büyüklüğüne bağlıdır. Örneğin, Automower'ı yılda 800 metrekare alan üzerinde altı ay çalıştırırsanız, aküleriniz beş ila yedi yıl arasında dayanacaktır. Akü değerlerini korumak için zamanlayıcıyı çim büyüklüğüne ve yılın mevsimine göre ayarlayın.
Automower Bıçaklarının Ömrü Nedir?
Automower'ın bıçaklarının ömrü çimin türüne ve biçme sıklığına bağlıdır. Yaklaşık 10 dönümlük bir biçme alanı için ortalama ömrü iki ay kadardır. Hafif bıçakları beş dakikada normal bir tornavida ile değiştirilebilir.
Automower’ımı Mümkün Olan En İyi Durumda Nasıl Saklarım?
Automower, düşük bakım gerektiren bir çim biçme makinesidir, ancak bıçakların düzenli olarak değiştirilmesi, iyi bir sonuç elde etmek için önemlidir. Çimlerinizin büyüklüğüne bağlı olarak çimleri ve şasi temizliğini unutmayınız.
Kesim Alanını Tanımlamak İçin Sınır Tel Sisteminin Faydaları Nelerdir?
Automower'ın sınır teli güvenilir ve etkili bir sistem olup, ünitenin her koşulda verimli kalmasını sağlar. Sınırları ayarlamak ve kesim alanınızı tanımlamak inanılmaz derecede kolaydır.
Her Automower GPS ile donatılabilir mi?
430X gibi Automower modelleri navigasyona yardımcı olmak için yerleşik GPS ile birlikte gelir. Ayrıca, belirli modellerde, hırsızlık durumunda geri çağırmaya yardımcı olmak için bir GPS modülü bulunur. GPS donanımlı modeller, Automower'ın sahibi ile SMS veya bir iPhone uygulaması aracılığıyla iletişim kurabilir.
Kılavuz Telleri Gömülüyor Mu ?
Hayır. Kılavuz telleri zımbalanan zemine döşenebilir. Bir iki hafta içinde tel çimleriniz içinde kaybolacaktır. Telin zemine olabildiğince yakın olması için çimlerinizi mümkün olduğunca kısa kesiniz. Tavsiye edilen derinlik 2,5 ila 10 cm arasıdır.
Automower PIN Kodumu Unutursam Ne Olur?
PIN kodunu almak için bizi arayabilirsiniz.
Automower Çimin Sağlığı için İyi Midir?
Kesinlikle! Automower, sürekli olarak çimi kestiği için, kesilen çimler doğal bir gübre olarak toprağa geri dönüştürülecek kadar küçüktür. Sonuç daha yeşil, daha dolgun, daha sağlıklı bir çime sahip bahçedir.
Çim Alanı 4 Dönümden Büyükse Ne Olur?
İki veya daha fazla Automower ünitesi birlikte çalışabilir.
Automower Her Türlü Çim Yükseklik ve Tipinde Çalışabilir Mi?
Evet. Eğer geleneksel bir çim biçme makinesiyle çim biçiyorsanız aynı işi yeni Automowerınız da yapar. Kurulum aşamasında engelleri, sınırları tanımladıktan sonra tüm alanda kolayca çalışır.
Automower, Düzensiz Büyümüş Çimlerde Çalışır Mı ?
Geniş tekerlekleri sayesinde Automower engebeli zeminlerde ve 24 ° 'ye kadar eğimlerde iyi çalışır. Geleneksel çim biçme makinelerinin aksine, Automower tepeleri atlamaz. Automower'ın işini tamamlamasına yardımcı olmak için, çalıştırmadan önce bahçedeki boşlukları veya delikleri doldurun. Bu sayede takılma olmadan kesime devam eder.
Automower Dar Alanlarda Çalışıyor Mu?
Evet. Modele bağlı olarak Automower, 60 cm'e kadar dar geçişlerden geçebilir.
Başka Bir Çim Biçme Makinesine İhtiyacım Olacak Mı ?
Hayır, artık değil! Bununla birlikte, Automower'ızla mükemmel bir görüntü kalitesi elde etmek için bir kenarlık veya dize düzeltici ile tamamlanmasını öneririz.
Automower Oyuncak Gibi Nesneleri Tespit Edebilir Mi?
Automower çok küçük nesneleri algılayamaz, bu nedenle eşyalarınızın Automower'ın bıçaklarından hasar görmesini önlemek için dağınıklığa sebep veren nesneleri uzaklaştırmanız yeterlidir.
Automower Connect Nedir?
Automower Connect, Automower cihazınızın akıllı telefonunuzdan tam kontrolünü sağlar. Uygulama, Automower®cihazınızı başlatmanıza, durdurmanıza veya park etmenize, ayrıca ayarlarını kontrol etmenize ve ayarlamanıza izin verir. Ayrıca, hırsızlık durumunda alarm uyarısı alabilir ve makinenin konumunu izleyebilirsiniz.
Her Automower, Connect Uygulaması İle Mi Geliyor ?
Automower Connect sadece belirli modellerde kullanılabilir. Tüm X-line modellerinde standart olarak gelir ve 300 ve 400 serisi modellerin tümü için opsiyoneldir.
Automower Connect için Fazladan Ödeme Yapmam Gerekecek Mi?
Automower Connect ile 10 yıllık bir mobil veri sözleşmesi ek ücret ödemeden üniteye dahil edilmiştir.
Automower’ın SIM Kartındaki Aylık Veri Tüketimi Nedir?
Automower Connect, kullanımdayken ayda 25 MB veri kullanır.
Automower’ın Ön Ödemeli SIM’inde Kalan Bakiyeyi Görebilir Miyim?
Bu bilgi için operatörünüze danışmanız gerekecek.
Automower’ımda Hangi Tür Mobil SIM Kullanabiliriz?
2G GPRS'i destekleyen herhangi bir mini SIM (faturalı veya ön ödeme).
Uygulama Girişi İçin Şifremi Unuttum.Ne Yapmam Gerekiyor ?
Automower uygulama giriş ekranında sıfırlama şifresini kullanın.
Uygulamaya Giriş İçin Şifremi Nasıl Değiştiririm?
Uygulamanın Hesap ayarları menüsünde bunu değiştirebilirsiniz.
Uygulama Girişi İçin Kullandığım E-posta Adresini Değiştirebilir Miyim?
Yeni bir e-posta adresi kullanmak için yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek. Tüm Automower ünitelerinin yeni hesaba yeniden eşleştirilmesi gerekecektir.
PIN Kodunu Uygulamadan Değiştirebilir Miyim?
Hayır, Automower PIN kodu ve diğer güvenlik ayarları uygulamadan değiştirilemez.
“Eşleşmeyi Kaldır” Komutu Ne İşe Yarıyor?
Bu komut hesabınız ile Automower arasındaki eşleştirmeyi kaldıracaktır. Biçiciyle eşleştirilen diğer tüm hesaplar tam erişimi koruyacaktır.
Tüm Hesapların Eşleştirmesini Nasıl Kaldırırım?
Bunu menüden düzenleyebilirsiniz.
Automower’ım Neden Uygulamadan Bir Ayarı Değiştirdikten On Saniye Sonra Duruyor?
Bu Automower ünitesi için normal davranıştır. Yeni ayarlara göre ayarlanıp çalışmaya başlayacaktır.